V Kamnici bo humanitarna dražba umetniških slik »Srce za Sončke«

1 hour ago 23
ARTICLE AD

V ponedeljek, 15. decembra 2025, se bo v Mali dvorani Kulturnega doma Kamnica odvila humanitarna dražba umetniških slik z naslovom »Srce za Sončke«. Dogodek se bo začel ob 17. uri, vstop pa bo mogoč skozi Knjižnico na Vrbanski cesti 97.

Zbiranje sredstev za Društvo Sonček Maribor

Namen dražbe je zbiranje sredstev za Društvo Sonček Maribor, ki deluje na področju pomoči osebam s cerebralno paralizo. Zbrana sredstva bodo namenjena izvedbi zdravstveno-terapevtskih kolonij ter nakupu terapevtskih lutk, s katerimi želijo izboljšati kakovost življenja uporabnikov. Organizatorji ob tem izpostavljajo pomen empatije, družbene odgovornosti in solidarnosti, saj lahko prav s skupnimi močmi nastane bolj vključujoča, srčna in ustvarjalna prihodnost. Vsak prispevek, ne glede na velikost, tako postaja več kot zgolj donacija – postaja del zgodbe pomoči.

Umetniška dela si že lahko ogledate

Vsa umetniška dela, ki bodo na voljo na dražbi, si je že mogoče tudi ogledati. Razstava je na ogled do 12. januarja 2026 v prostorih Knjižnice Kamnica:

  • ob ponedeljkih in sredah od 12.00 do 18.00,
  • ob petkih od 10.00 do 15.00.

Za donacije odprt poseben račun

Za vse, ki bi želeli umetniška dela podariti v dobrodelni namen, je za zbiranje donacij odprt tudi poseben račun:
IBAN: SI 56 0417 3000 0739 043
Namen: donacija slike Sonček
Koda namena: CHAR
Sklic: SI00-2025-0012

Za dodatne informacije glede donacij slik je na voljo tudi kontaktna oseba: Mateja Ogorevc, telefon 031 344 988.

Humanitarna dražba »Srce za Sončke« bo tako priložnost, da se s podporo umetnosti prispeva k boljši prihodnosti tistih, ki pomoč najbolj potrebujejo.

 

The post V Kamnici bo humanitarna dražba umetniških slik »Srce za Sončke« appeared first on Lokalec.si.

Read Entire Article