V Halozah pridobitev, ki lahko rešuje življenja: Trdobojci dobili AED in pristajališče za helikopter

2 days ago 23

Prebivalci Trdobojcev in širšega območja Haloz so bogatejši za pomembno pridobitev, ki lahko v nujnih primerih bistveno pripomore k reševanju življenj. V kraju so uredili pristajališče za helikopter nujne helikopterske medicinske pomoči (HNMP) ter namestili avtomatski eksterni defibrilator (AED).

Pobudo za projekt je podal domačin Alen Vaupotič. Ob hiši na naslovu Trdobojci 77 je na kozolcu nameščen AED, namenjen nudenju prve pomoči ob nenadnem srčnem zastoju. Urejena je tudi pristajalna površina, na kateri bo lahko v prihodnje pristajal helikopter z ekipo nujne helikopterske medicinske pomoči, zapišejo na Facebook Lepote Haloz.

Pridobitev je še posebej pomembna zaradi oddaljenosti kraja od najbližjih enot pomoči

Gasilci in prvi posredovalci iz Zgornjega Leskovca so od lokacije oddaljeni približno 3,9 kilometra oziroma okoli osem minut vožnje, enota iz Podlehnika pa približno 7,4 kilometra oziroma 14 minut vožnje.

V primerih nenadnega srčnega zastoja ali drugih življenjsko ogrožajočih stanj lahko prav hitra dostopnost opreme in zdravstvene pomoči odloča o izidu. Zato nova pridobitev ne predstavlja zgolj izboljšanja infrastrukture, temveč pomemben korak k večji varnosti in boljši pripravljenosti lokalne skupnosti.

The post V Halozah pridobitev, ki lahko rešuje življenja: Trdobojci dobili AED in pristajališče za helikopter appeared first on Lokalec.si.

Read Entire Article