Trboveljski karateisti uspešni na državnem prvenstvu

2 hours ago 17

Prejšnji konec tedna je v Šenčurju potekalo državno prvenstvo za člane, veterane in para-karateiste. Karate klub Trbovlje so zastopali Lana Herman in Vita Audič pri članicah, Alenka Paternoster pri veterankah ter Branko Glavač pri para-karateistih. Ekipo je vodil trener Blaž Hribovšek, v vlogi sodnice pa je sodelovala tudi Aida Medić.

V kategoriji do 55 kilogramov je bronasto medaljo osvojila Vita Audič. Lana Herman je tekmovanje v katah zaključila že v prvem krogu. Za največji trboveljski uspeh je poskrbela Alenka Paternoster, ki je v kategoriji veterank nad 50 let osvojila naslov državne prvakinje. Bronasto medaljo je v para-karateju osvojil tudi Branko Glavač.

Dan prej so se mladi člani kluba udeležili mednarodnega karate turnirja “Alpine Cup“. Trboveljski klub so pod vodstvom Jerneja Simerla zastopali Tara Vozel, Ana Jazbec, Arman Hozanović in Max Potočnik.

Tekmovanje je potekalo v športnih borbah po sistemu “Round Robin“. Pri deklicah sta tretje mesto osvojili Tara Vozel in Ana Jazbec, zlate medalje pa sta se veselila Arman Hozanović in Max Potočnik.

V nedeljo številčno ekipo Karate kluba Trbovlje čaka prva letošnja državna pokalna tekma za vse kategorije, ki bo potekala v Idriji.

 

Sorodni članek:

9 medalj za mlade litijske judoiste

 

The post Trboveljski karateisti uspešni na državnem prvenstvu appeared first on Zon | Zasavske onlajn novice.

Read Entire Article