Tranzicijska levica je objektivno odgovorna za romsko problematiko; Janša: “Nekaznovano zlo se vedno vrne”

4 hours ago 28
ARTICLE AD

Tranzicijska levica je takoj po umoru A. Š. začela z obširno dezinformacijsko kampanjo, katere namen se je oprati krivde za smrtonosni napad mladega Roma v Novem mestu. Krivda je v državah z vladavino prava seveda individualizirana. Obstaja pa tudi objektivna politična krivda in ta je nedvomno na strani tranzicijske levice, zaradi njenega povsem napačnega odnosa do romske problematike. 

“Za vse, ki trdijo, da so bile pri reševanju romske problematike vse vlade enake in da so kar vsi krivi: NI RES!,” je na družbenem omrežju X zapisal predsednik SDS Janez Janša.

Vodja opozicije je v objavi najprej izpostavil, katera politična stran je v Sloveniji vladala vse od osamosvojitve naprej. Statistika ne laže, veliko večino časa so s Slovenijo upravljale stranke tranzicijske levice in večino tega časa nestabilne stranke “novih obrazov”, ki niso bile sposobne niti pripravljene se lotiti resnega reševanja romske problematike. Da bi jo naslovile, če uporabimo njihovo terminologijo, so imele več kot dovolj časa, a ga niso izkoristile.

Vir: X

 Janša je spomnil, kako je med prvim mandatom prav njegova vlada uspešno rešila krizo v Ambrusu in preselila nasilno romsko družino Strojan v Ljubljano. Razmere so se po tem umirile. Je pa proti uspešnemu ukrepu, katerega ne more zanikati niti župan Ljubljane Zoran Janković, ostro protestiral korpus aktivistov tranzicijske levice. Kateri so to bili, si lahko ogledate v spodnji sliki.

Vir: X

Z izjemo prve vlade, sta bili preostali dve vladi zaznamovani s krizo. Vlada v letih 2012 -2013 je podedovala državo v finančni krizi, zadnja vlada pa zdravstveno krizo pandemije Covid-19. Kljub temu so bili na področju reševanja romske problematike sprejeti nekateri ključni ukrepi, ki pa jih je nova vlada zavrgla in uvedla svoje.

To pa še ni vse – Golobova vlada je zavrnila zakonodajno pobudo županov JV Slovenije, ki jo je podprlo 30 tisoč volivcev. Namen zakonodajne pobude, sestavljene iz štirih zakonov, je bilo zajeziti širitev nasilja in romske problematike kot take. Golobova vlada ni ponudila veliko pojasnil, zakaj zakonodajenga paketa ne bodo potrdili, njihove argumente lahko strnemo na kratko, da bodo sami naredili bolje. Zakonodajni pobudi so nasprotovali spodnji poslanci in poslanke:

Vir: NSi

Ne le, da sami na področju romske problematike niso storili ničesar, še grozili so tistim občinskim svetnikom v Škocjanu, ki so hoteli zajeziti romsko nasilje v novembru 2023. Golobovi so jih obtožili širjenja nestrpnosti in zagrozili z ovadbami. Njihove grožnje pa je povzel eden od (vladi zvestih) Odlazkovih medijev.

Vir: Svet24

Tako pa je predsednik SDS Janša zapisal ob koncu objave: “In še odgovor vsem tistim levičarjem, ki naenkrat točijo krokodilje solze in nam, ki smo pravočasno ukrepali, ko smo lahko, opozarjali in predlagali ukrepe, ko so bili oni na oblasti, očitajo, da izkoriščamo umor Aleša v politične namene: “Ne bo vam uspelo zamenjati krivce z žrtvijo. Nekaznovano zlo se vedno vrne – zato bomo tokrat poskrbeli, da vaše ustvarjanje dvojnih meril, s katerim ogrožate varnost Slovenije, ne bo ostalo nekaznovano. Samo tako lahko zajezimo širjenje nasilja in na drugi strani tudi razraščanje upravičene jeze in maščevalnosti, ki se lahko na koncu obrne tudi proti nedolžnim.”

S. K.

The post Tranzicijska levica je objektivno odgovorna za romsko problematiko; Janša: “Nekaznovano zlo se vedno vrne” first appeared on Nova24TV.
Read Entire Article