ARTICLE AD
Beli kis deluje kot naravno razkužilo, ki iz brisač odstranjuje glivice in bakterije
Sušenje brisač na zraku v senci pomaga ohraniti njihovo mehkobo in preprečuje neprijeten vonj.
Ko zapustite kopalnico z občutkom čistoče, je to eden najprijetnejših trenutkov dneva. Vendar pa je svežina lahko hitro uničena, če vzamete brisačo in začutite močan vonj po plesni. Ta neprijeten vonj ne vpliva le na doživetje, temveč se prenese tudi na kožo in poslabša občutek dobrega počutja po kopanju.
Tudi če so brisače videti čiste, so lahko idealno gojišče bakterij in glivic, zlasti če niso pravilno posušene ali so shranjene še vlažne.Poleg tega lahko vrsta uporabljenega pralnega sredstva, pretirana uporaba mehčalca tkanin in pranje pri nizkih temperaturah pustijo ostanke, ki ne odpravijo vonja. Ta kombinacija dejavnikov vodi do klasičnega, trdovratnega vonja po plesni, ki ga je težko prikriti s katerim koli parfumom.
Problem osebne higiene
Slab vonj ni le estetska neprijetnost. V brisačah, ki zadržujejo neprijetne vonjave, se lahko kopičijo mikroorganizmi, ki preživijo v njihovih vlaknih. Po podatkih centra ZO Skin Center lahko to povzroči draženje ali celo okužbe kože, zlasti pri ljudeh z občutljivo kožo.
Pogosta uporaba in neustrezno pranje prav tako prispevata k temu, da brisače izgubijo svojo mehkobo. Sčasoma postanejo trše in bolj grobe, kar vpliva na njihovo udobje in funkcionalnost. Ta otrdelost je posledica kopičenja ostankov mila, vodnih mineralov in mehčalcev, ki spremenijo prvotno strukturo vlaken.
Poleg tega, da te brisače izgubijo mehkobo, se dlje sušijo, zadržujejo več vonjav in hitreje propadajo. Zato mehkoba ni pomembna le za udobje, temveč vpliva tudi na trajnost brisač.
Brezhiben trik, ki je obnorel TikTok
Na srečo obstaja poceni in učinkovita domača metoda za odpravo neprijetnega vonja in povrnitev mehkobe brisač. Ta trik, ki ga je strokovnjak za dom @renovandoideas delil na omrežju TikTok, je zaradi svoje preprostosti in učinkovitosti postal viralen.
Korak za korakom:
- Dezinfekcijsko namakanje: brisače položite v toplo vodo (približno 5 litrov) s skodelico belega kisa in pustite stati eno uro. Ta korak pomaga razkužiti vlakna in odstraniti nakopičene ostanke.
Posebno pranje: V naslednjem koraku operite brisače v pralnem stroju z uporabo le ene žlice pralnega sredstva (tekočega ali v prahu) in dodajte 30 gramov natrijevega perkarbonata. Ključnega pomena je pranje pri 40 stopinjah, da se zagotovi pravilno delovanje sestavin. - Idealno sušenje: priporočljivo je, da brisače sušite na zraku v senci in jih vsaki dve uri obrnete, da zagotovite enakomerno sušenje. Če uporabljate sušilni stroj, lahko z dodajanjem teniških žogic v postopek poskrbite za puhanje vlaken in pospešite sušenje.
- Beli kis deluje kot naravno razkužilo, ki uničuje glivice, bakterije in ostanke mila. Natrijev perkarbonat ob stiku z vročo vodo sprošča kisik, kar povečuje čistočo, dezodorira in beli brisače, ne da bi jih poškodoval.
Ta trik je učinkovit za vse vrste brisač, bele ali barvne, bombažne ali iz mikrovlaken. Priporočljivo je le, da ga predhodno preizkusite na zelo občutljivih brisačah ali brisačah z vezeninami. Za najboljše rezultate je bolje, da brisače perete samostojno in jih ne mešate z drugimi oblačili, ki bi lahko prenesla barvo ali ostanke.
To težavo smo že rešili:
- Wet towels in winter: metod sušenja doma, ki jih ohranja sveže dlje časa
- Dajanje brisač in mopov v pralni stroj je zelo slaba zamisel, zato
- Katera temperatura v pralnem stroju je po mnenju zdravnika idealna za uničenje mikrobov na brisačah
The post To je izdelek, ki deluje proti neprijetnemu vonju brisač: nič več vonja po plesni appeared first on Little Saturday.