ARTICLE AD
Selektor Italije Luciano Spalletti bo reprezentanco vodil samo še na ponedeljkovi tekmi kvalifikacij za svetovno prvenstvo proti Moldaviji, potem pa bo to mesto zapustil, poroča francoska tiskovna agencija AFP.
Spallettijev položaj se je zamajal po petkovem porazu Italije v kvalifikacijah, ko je Norveška slavila prepričljivo s 3:0.
“Pogovorila sva s s predsednikom italijanske zveze in povedal mi je, da me bodo razrešili z mesta selektorja,” je na današnji novinarski konferenci izbrane vrste dejal Spalletti.
“Nisem vesel. Glede na najin odnos nisem imel namena oditi. Še posebej, ko stvari ne stečejo, kot bi se želeli, bi raje ostal in dokončal delo. A so me odpustili in to moram sprejeti. To vlogo sem vedno videl kot tisto, v kateri služiš domovini, zato je prav, da potrpim,” je še dodal selektor
Spalletti je bil na mestu selektorja Italije od avgusta 2023, ko je nasledil Roberta Mancinija.
Zanimivo je, da je predsednik italijanske zveze (FIGC) Gabriele Gravina še pred nekaj urami zagovarjal selektorja, poroča AFP. “Je izjemna osebnost, prava nogometna duša in napadi nanj so pretirani,” je dejal Gravina.
Kot možna naslednika Spallettija v Italiji vidijo predvsem trenerja Rome Claudia Ranierija ter Stefana Piolija, ki trenutno vodi savdski klub Al-Nasr.