ARTICLE AD
Predsednik SDS Janez Janša je z nedavnim zapisom na družbenem omrežju X (prej Twitter) znova opozoril na dolgotrajno in krivično politično-pravosodno preganjanje v primeru Trenta – zadevi, ki je simbol vsega, kar je narobe s pravno državo pod taktirko Roberta Goloba in njegovih zaveznikov. Njegove besede so ostre, a utemeljene, saj temeljijo na dejstvih, ki jih slovenska sodna in politična elita že več kot desetletje namenoma potiska v ozadje.
Janša izpostavlja bistvo: kazenski postopek je bil uveden zaradi oškodovanja, ki ga sploh ni bilo. Posestvo v Trenti je bilo kupljeno na dražbi, ki jo je organiziralo sodišče, prodano po enaki ceni in nato naprej za višjo – kar pomeni, da nihče ni bil oškodovan. Kljub temu je bil primer uporabljen kot politično orožje, s katerim se je obračunavalo z Janšo in njegovimi sodelavci – z dolgimi zasliševanji, zamiki postopkov, sumljivo izbranimi sodniki in zlorabami procesnih pravil. Vse to med dopusti, rojstnimi dnevi in celo z zasliševanjem popolnoma irelevantnih prič, kot pojasnjuje Janša.
V zapisu opozarja, da bo sodba najverjetneje razveljavljena, a šele takrat, ko bo škoda že nepopravljiva. Ko bo javnost pozabila, ko bodo življenja uničena, ko bo resnica politično neuporabna. Tako deluje slovensko pravosodje pod Golobovo vlado – pravosodje, ki sodi selektivno, na podlagi politične koristnosti in pod neposrednim vplivom levega ideološkega omrežja.
Kot poudarja Janša, v primerih, kjer je dejansko prišlo do oškodovanja, kot pri nakupu stavbe na Litijski, podpisane s strani ministrice Dominike Švarc Pipan, ni niti ovadb, niti medijskih pritiskov, niti politične odgovornosti. Po oceni stroke naj bi bilo oškodovanje vredno kar 3 milijone evrov, a ministrica ostaja nedotakljiva. Zakaj? Ker je “prvorazredna” – zaščitena s strani Golobove elite in varovana s tišino depolitizirane policije, kot jo sarkastično imenuje Janša.
Njegove besede so mračno preroške: »Na neki točki bodo sodbo razveljavili, jo vrnili v ponovno sojenje in jo namenoma zastarali. Ko škode ne bo več mogoče popraviti…« To je tipični vzorec zlorabe sodstva, kjer cilj ni iskanje resnice, ampak politična diskreditacija, uničenje ugleda in odvračanje javnosti od pravih problemov.
Medtem ko Golobova vlada razpravlja o “vladavini prava”, je v praksi to vladavina zlorabe, kjer tisti, ki si drznejo nasprotovati, končajo pred sodišči, medtem ko izbranci oblasti ostajajo nedotakljivi – kljub dokazanim nepravilnostim.
Primer Trenta ni osamljen. Je simbol – simbol propadajoče pravne države in sistemskega uničevanja političnih nasprotnikov z orodji, ki naj bi bila neodvisna. Zato Janšev zapis ni zgolj osebna izpoved – je opozorilo celotni družbi, da bo prihodnost demokracije v Sloveniji odvisna od tega, ali bomo dovolili nadaljnje zlorabe ali bomo končno rekli: DOVOLJ JE.
In edina politična sila, ki že desetletja opozarja na to – in ima znanje ter moč, da to spremeni – ostaja Slovenska demokratska stranka (SDS).
MR