
Ameriški škofje so v začetku junija potrdili, da se lahko postopek za beatifikacijo slovensko-ameriškega duhovnika in misijonarja Jožefa Buha nadaljuje na škofijski ravni, poroča spletni portal Družina. Buh, ki je je deloval v Minnesoti, izhaja iz Poljanske doline, rodil se je leta 1833, umrl pa v Duluthu, kamor je kot misijonar prišel leta 1864.