ARTICLE AD BOX
Dacia z njim namreč vstopa v tako imenovan C-SUV segment, kjer smo vajeni družinskih športnih terencev. Glede videza se Bigster močno opira na že znanega Dusterja, le da je seveda znatno večji. Bigsterjeve DŠV mere znašajo 4,57 x 1,81 x 1,71 metra pri 22 centimetrih oddaljenosti od tal. Prtljažni prostor posrka kar 667 litrov – pod zadnjo polico, kar pomeni, da je prostora zares precej. Zadnja klop gosti tri sedeže in se deli v razmerju 40:20:40, celoten ambient pa naj ne bi bil le prostoren temveč tudi bogato opremljen.
Med izstopajoče elemente bi uvrstili panoramsko streho, dva 10,1-palčna digitalna zaslona, samodejno dvopodročno klimatsko napravo, električna prtljažna vrata, hlajeno sredinsko konzolo in električno nastavljiv voznikov sedež. Precej opreme, ki je do sedaj v dostopnejših Daciah pač nismo našli.
Resnično presenečenje pa vas čaka ob ogledu pogonskih opcij. Nasvidenje skromni agregati, v Bigsterju namreč domujejo zmogljivejši in elektrificirani sklopi. Vstopno varianto bo tvoril blagohibridni 1,2-litrski trivaljni bencinski TCe 140, ki je nekakšna nadgradnja Dusterjevega agregata TCe 130, in bo na voljo tudi s štirikolesnim pogonom, vendar vselej z ročnim šeststopenjskim menjalnikom. Malenkost bolj pa preseneča hibridni pogon s 155 KM, ki je prvi te vrste v Renaultovi četi štirikolesnikov. Dirigentsko palico vihti štirivaljni bencinski agregat s 80 kW, katerega delovanje podpirata 2 elektromotorja in 230-voltna baterija s kapaciteto 1,4 kWh.
Sistemska moč torej znaša 114 kW, vsi trije členi pa so s pogonskimi kolesi povezani preko elektronskega menjalnika s štirimi prestavami za bencinski agregat in dvema za elektromotorja. Seveda Romuni niso pozabili na svoje eko obljube v Eco Smart programu in v Bigsterju uporabili še višji delež obnovljivih materialov, saj če-ta sedaj vsebuje skoraj 20 odstotkov reciklirane plastike.