Po več letih prizadevanj, številnih dobrodelnih dogodkih ter podpori posameznikov, organizacij in donatorjev je bil včeraj uresničen pomemben skupni cilj. V večstanovanjski stavbi je bilo namenu predano novo dvigalo, ki bo Indiri Radič omogočilo varnejši, lažji in bolj samostojen dostop do doma. Za uresničitev projekta je bilo v vseh letih zbranih 60.000 evrov sredstev, del sredstev pa so prispevali tudi stanovalci, kar je omogočilo izgradnjo sodobnega dvigala. Slednjega so ob prisotnosti stanovalcev, podpornikov projekta in donatorjev namenu predali župan Matej Slapar, upravnik večstanovanjske stavbe Dejan Perčič ter Indira in Iso Radič. Včerajšnji dogodek ni pomenil zgolj predaje dvigala, temveč zaključek zgodbe o srčnosti, solidarnosti in povezanosti ljudi, ki so združili moči z namenom ustvariti bolj dostopno in vključujoče bivalno okolje.
Pobuda za izgradnjo dvigala se je leta 2021 začela z željo gospoda Isa Radiča, ki je želel svoji gibalno ovirani hčerki Indiri omogočiti lažji, varnejši in dostojnejši dostop do doma. Njegova osebna želja je ob podpori župana Mateja Slaparja, donatorjev, podpornikov, sedanjega upravnika večstanovanjskega objekta Dejana Perčiča ter širše skupnosti prerasla v skupen projekt, ki bo dolgoročno izboljšal kakovost življenja Indiri. Vsaka velika sprememba se začne z ljudmi, ki verjamejo, vztrajajo in naredijo prvi korak, zato je zbrane ob tej priložnosti najprej nagovoril Iso Radič. Poudaril je, da je bilo prenašanje hčerke po stopnicah in vsakodnevno soočanje z ovirami velika fizična obremenitev, zato je z veliko hvaležnostjo do vseh donatorjev in predvsem župana Mateja Slaparja zrl v novo dvigalo, ki predstavlja simbol večje samostojnosti, varnosti in olajšanja za vso družino.
Predstavitev zaključne poti uresničitve dvigala je zbranim namenil upravnik večstanovanjskega objekta Dejan Perčič, ki je dokaz, da lahko osebna želja ob podpori dobrih ljudi postane nekaj veliko večjega. »Pri tem projektu nihče ni zmogel sam. Vsak je prispeval svoj del, in sicer od pobudnikov in donatorjev do izvajalcev in stanovalcev. Vesel sem, da smo skupaj našli rešitve in da lahko danes vidimo rezultat našega skupnega dela,« je dejal ob tej priložnosti.
Pot do današnjega dne ni bila kratka, vendar je prav vztrajnost in pripravljenost pomagati različnih ljudi, organizacij in tudi sostanovalcev pripeljala do trenutka, ko smo lahko skupaj Indiri odprli vrata do bolj dostopnega doma. Prav župan Matej Slapar je prisluhnil zgodbi in z različnimi akcijami je Občina Kamnik pristopila k izvedbi tega projekta: »Ko mi je gospod Iso Radić predstavil željo, da bi svoji hčerki omogočil lažji dostop do doma, sem vedel, da moramo poiskati rešitev. Takrat si nismo predstavljali, kako dolga bo pot, vendar nas je prav ta zgodba povezala in spodbudila, da nismo obupali. Današnji dan dokazuje, da lahko z vztrajnostjo, sodelovanjem in veliko mero srčnosti uresničimo tudi projekte, ki se sprva zdijo nedosegljivi. Predvsem je bil projekt uresničljiv tudi zaradi zdajšnjega upravnika Dejana Perčiča, ki je s svojim znanjem, vztrajnostjo in izjemno angažiranostjo pomembno prispeval k njegovi izvedbi. Z iskanjem ustreznih rešitev je poskrbel, da je bila investicija izvedena bistveno ugodneje od prvotnih ocen, s čimer je projekt postal finančno dosegljiv in izvedljiv.«
Z zahvalami sodelujočim pri projektu IR Image-u, Zavodu za turizem in šport Kamnik, akciji Deželak Junak, Slovenski Karitas in Župnijski Karitas Kamnik, oddaji Tednik ter zdajšnjemu upravniku večstanovanjskega objekta Dejanu Perčiču je župan še poudaril, da je dvigalo za Indiro dokaz, kako lahko s povezovanjem posameznikov, organizacij in širše skupnosti izven občine uresničimo težko dosegljive cilje. Ob tem je izpostavil, da je prav solidarnost ljudi, pripravljenost pomagati in skupna skrb za sočloveka omogočila, da je dolgoletna želja postala resničnost ter bo dvigalo še vrsto let izboljševalo kakovost življenja Indiri.
S simboličnim prerezom traku so namenu predali novo dvigalo, ki predstavlja več kot le izboljšavo večstanovanjskega objekta. Predvsem pa nosi sporočilo, da lahko s skupnimi močmi premikamo meje ter ustvarjamo bolj dostopno in prijazno okolje za gibalno ovirane osebe, za Indiro, ki je ob tej priložnosti s hvaležnostjo povedala: »Vsem, ki ste kakorkoli pomagali pri tem, da imam jaz sedaj dvigalo, se iskreno zahvaljujem, predvsem pa hvala županu Mateju Slaparju. To dvigalo mi bo zelo olajšalo vsakdanje življenje in mi omogočilo več samostojnosti. Vesela sem in hvala za vašo dobroto in podporo.«
Dogodek se je zaključil z glasbeno točko Dua Projekt ter prijetnim druženjem, polnim hvaležnosti in zadovoljstva. Za preplet misli in besed je poskrbela Barbara Božič.
Občina Kamnik

2 hours ago
15




![[Video] Čigava roka sega po Golobovi denarnici?](https://nova24tv.si/wp-content/uploads/2026/06/Posnetek-zaslona-2026-06-17-152615.png)


English (US)