


Nogometaši Olimpije so novo sezono odprli z domačim porazom proti Bravu z 0:2, kar je za ljubljanski klub že peti zaporedni mestni derbi brez zmage. Zeleno-beli so tako že na uvodu v prvenstvo prejeli precej neprijeten signal, navijači pa se po novem spodrsljaju upravičeno sprašujejo, ali je pred njimi znova zahtevna sezona.
Tekma v Stožicah je prinesla tudi prve uradne nastope številnih novincev v dresu Olimpije, a vtis po srečanju ni bil spodbuden. Trener Mišo Brečko je po porazu poudaril, da je bilo premalo kakovosti v ključnih trenutkih in da ekipa ni znala izkoristiti pobude, ki jo je imela predvsem v drugem polčasu.
“Vtis zagotovo ni bil najboljši. Nekatere stvari, ki so se pojavljale že na pripravljalnih tekmah, so se ponovile tudi danes. Imeli smo pobudo, a smo bili premalo nevarni. Pokazali smo premalo kakovosti pri osnovnih stvareh, zato bomo morali to hitro popraviti,” je dejal Brečko.
Bravo znova neugoden tekmec
Bravo je še enkrat potrdil, da je za Olimpijo izjemno neugoden tekmec. Na zadnjih štirinajstih medsebojnih obračunih je Olimpija zmagala le enkrat, zdaj pa je proti sosedom iz Šiške doživela še peti zaporedni poraz. To je statistika, ki za ljubljanski klub nikakor ni spodbudna in dodatno krepi pritisk pred nadaljevanjem sezone.
Čeprav so zmaji v drugem delu tekme imeli več posesti in nekaj obetavnih situacij, niso prišli do zadetka. Nasprotnik je bil učinkovitejši, Olimpija pa preveč nenatančna in premalo odločna v zaključku akcij.
Brest: nekaj pozitivnega, a premalo za zmago
Po tekmi je svoje misli strnil tudi Marko Brest, eden izmed novincev v zasedbi Olimpije. Poudaril je, da je bilo v igri tudi nekaj pozitivnih stvari, vendar ekipa ni bila dovolj zbrana in natančna, da bi iztržila več.
“Naredili smo preveč napak za zmago. Imeli smo nekaj lepih priložnosti, a nam je zmanjkalo tudi nekaj sreče. Te napake moramo odpraviti in v naslednjo tekmo iti bolj odločno,” je dejal Brest. Dodal je še, da se novi igralci še prilagajajo načinu dela, zato bo ekipa za pravi ritem potrebovala nekaj časa.
Pritisk se že stopnjuje
Za Olimpijo je uvodni poraz že na začetku sezone neprijeten, saj je ekipa pokazala precej znanih težav iz pripravljalnega obdobja. V klubu bodo morali hitro najti boljšo podobo, če želijo miren vstop v sezono in manj pritiska s tribun. Naslednja preizkušnja jih čaka v Murski Soboti, kjer bodo morali pokazati bistveno več, če želijo popraviti slab vtis iz Stožic.
The post Olimpija že na začetku sezone razočarala: Brečko po porazu ni skrival skrbi appeared first on Slovenski nogometni portal.

18 hours ago
35










English (US)