Od jutri nižje cene bencina, dizla in kurilnega olja

4 days ago 37

Od torka, 14. aprila 2026, bodo veljale nižje najvišje dovoljene drobnoprodajne cene pogonskih goriv in kurilnega olja. Cene bodo v veljavi do vključno ponedeljka, 20. aprila 2026.

Po podatkih Ministrstva za okolje, podnebje in energijo bo liter neosvinčenega motornega bencina (NMB 95) stal 1,620 evra, liter dizelskega goriva 1,822 evra, liter kurilnega olja pa 1,484 evra.

V primerjavi s prejšnjim obdobjem se cene znižujejo, saj je bilo treba za liter bencina prej odšteti 1,653 evra, za dizel 1,894 evra, za kurilno olje pa 1,555 evra.

Za 50 litrov bencina bo tako potrošnik plačal 81,00 evra, enaka količina dizla pa bo stala 91,10 evra. Pri večjih količinah se razlika še bolj pozna – 1000 litrov kurilnega olja bo stalo 1484 evrov.

Brez državne regulacije in oprostitve okoljskih dajatev bi bile cene višje – po ocenah ministrstva bi liter bencina stal okoli 1,786 evra, dizla okoli 2,005 evra, kurilnega olja pa približno 1,689 evra.

Marže trgovcev ostajajo omejene v skladu z vladno uredbo in znašajo največ 0,0994 evra za liter bencina, 0,0983 evra za liter dizla ter 0,08 evra za liter kurilnega olja.

Cene naftnih derivatov se sicer še naprej oblikujejo na podlagi gibanja cen na svetovnih trgih ter razmerja med evrom in ameriškim dolarjem, pri čemer se upošteva sedemdnevno povprečje cen.

Vir: gov.so

The post Od jutri nižje cene bencina, dizla in kurilnega olja appeared first on Lokalec.si.

Read Entire Article