Včera, 7. aprila 2026, se je župan občine Moravče dr. Milan Balažic zahvalil tistim prizadevnim članom občinske uprave, ki so v zadnjih štirih mandatnih letih pomagali k temu, da je Občina Moravče postala zelo uspešna pri črpanju evropskih in državnih sredstev.
Ker je Občina Moravče manjša občina s proračunom nekaj nad 7 milijonov evrov, si brez teh sredstev ne bi mogli zamisliti pospešenega razvoja, ki ga v zadnjih letih doživlja Moravška: izgradnja doma starejših občanov, nove lekarne, športne dvorane, prizidka k šoli, kanalizacije Češnjice, filtrirne in čistilne naprave ne bi bilo brez uspešnih prijav na razpise.
V seštevku ta sredstva dosegajo blizu 25 milijonov evrov. Župan se je ob tem zavezal, da se bo to črpanje sredstev nadaljevalo tudi v prihodnje.
Avtor: Občina Moravče
The post Občina Moravče odlična pri črpanju evropskih in državnih sredstev appeared first on domžalec.si.

3 hours ago
15





![[Intervju] Dr. Gamulin: Če bi bil kritičen do desne opcije, bi isti mediji moje analize najverjetneje povzeli brez zadržkov](https://nova24tv.si/wp-content/uploads/2026/04/26_2_dr.-Niko-Gamulin_foto_arhiv-dr.-Nika-Gamulina-765x1024.jpg)



English (US)