ARTICLE AD
Kranjski policisti so bili včeraj dopoldne obveščeni o vlomu v hišo na območju Kranja. Storilec je v daljšem časovnem obdobju nasilno vstopil skozi okno v notranjost in si prilastil nakit, denar in električne skiroje.
Z dejanjem je lastnika oškodoval za okoli 2.000 evrov. Policisti o dejanju zbirajo obvestila in bodo o ugotovitvah obveščali pristojno državno tožilstvo.
Policija svetuje
Policisti svetujejo, da ob odhodu od doma, tudi, če odidete le za krajši čas (odhod v trgovino, sprehod, obisk sorodnikov itd.),
- poskrbite, da hiša ali stanovanje, ne dajeta videza, da v njej/njem ni nikogar.
- Če ima vaša nepremičnina ograjo, senzorske luči, alarmno napravo, video nadzor je še toliko bolj varna.
- Pozorni bodite na neznane osebe in vozila, ki bi si ogledovale vašo okolico in bi se lahko pripravljale na izvršitev kaznivega ravnanja.
- Zapomnite si podatke o znamki in registrski tablici vozila ali opis sumljive osebe, saj ti podatki policistom lahko bistveno pripomorejo k uspešni preiskavi kaznivega dejanja, če bi do takega dejanja prišlo.
- Vrednejše predmete (nakit, denar, itd…) ne hranite prosto doma, temveč jih odnesite v bančne ustanove.
- Ob daljši odsotnosti prosite sosede, prijatelje, sorodnike za redno praznjenje pošte iz nabiralnika.
Vsi, ki bi v svojem okolišu zaznavali kakršna koli kazniva ravnanja, neznane osebe in vozila, ki bi lahko izvrševali kazniva dejanja, pokličite na najbližjo policijsko postajo ali se povežite z vodjem policijskega okoliša, ki je zadolžen za varnost občanov v lokalni skupnosti. V vseh interventnih primerih takoj pokličite na številko 113, policisti se odzovemo na vsak klic.
“Sodelovanje policije z občani je ključnega pomena. Želimo, da živite varno,” zaključujejo.
The post Nasilno vstopil v hišo in si prilastil električne skiroje, denar, nakit appeared first on Lokalec.si.