Na Slovenski knjižni sejem prihajajo Boris Tomašič, Janez Janša in Jože Biščak!

2 hours ago 34
ARTICLE AD

Naslednji teden se začenja Slovenski knjižni sejem na Gospodarskem razstavišču. Med razstavljalci bo tudi naša založba Vse knjige. Stojnica bo v dvorani A4, kjer boste lahko poklepetali z našimi novinarji in zavrteli “kolo sreče”.

Udeležite se tudi predstavitve naših knjig! V torek, 25. 11., ob 13. uri bosta Boris Tomašič in Janez Janša na glavnem odru predstavljala knjigo “Kdo vam laže”. V četrtek, 27. 11., ob 12. uri pa bo Jože Biščak na pogovorni postaji predstavljal svojo novo knjigo Razbito okno.

“Kdo vam laže?” sedaj tudi v knjižni obliki
Vrednost knjige “Kdo vam laže” ni samo izbor najboljših in najbolj gledanih oddaj Kdo vam laže ali QR koda ob tekstih, s katero si izbrano oddajo lahko ogledate prek mobilnega telefona na pretočnih platformah, ampak tudi Tomašičev Uvodnik, ki bralca popelje v zakulisje oddaje in dokončno odgovori na vprašanje špekulativne urbane legende (ali mita) − kako in zakaj je oddaja nastala. To je ena tistih knjig, ki ti po vsakem poglavju da misliti: ali bom še naprej mirno gledal, kaj počno z nami, ali bom vstal in nekaj storil.

Vaš vodnik po (izgubljeni) ekonomski svobodi
Potekala bo tudi predstavitev knjige “Razbito okno”, ki jo bo predstavljal avtor Jože Biščak, priznani novinar in urednik ter voditelj oddaje “Kavarna Hayek”.

V svoji novi knjigi Razbito okno Jože Biščak piše o izgubljeni ekonomski svobodi. Slednja je temelj vsake svobodne in demokratične družbe. Marsikaj – denimo minimalna plača, subvencije ali progresivna obdavčitev – se danes sleherniku zdi nekaj povsem normalnega, a avtor na preprostih primerih pokaže, da je vse to grobo omejevanje ne samo ekonomske, ampak tudi osebne svobode posameznika. “Nisem imel nikakršne ambicije, da napišem neko strokovno delo, niti nisem poskušal zadostiti znanstvenim kriterijem. /…/ Skušal sem uporabiti zdrav razum in preprosto logiko, ki ju povsem običajni ljudje še imajo, medtem ko sta naše voditelje že zdavnaj zapustila,” pravi Biščak v uvodu h knjigi.

The post Na Slovenski knjižni sejem prihajajo Boris Tomašič, Janez Janša in Jože Biščak! first appeared on Nova24TV.
Read Entire Article