Iz Avstrije se proti severovzhodu Slovenije trenutno pomika pas dveh nevihtnih celic, med katerima so tudi močnejša jedra. Na Ptuju je že padala soča, zaradi konvektivne energije v ozrčju se bosta celici najverjetneje še krepili. Lokalno so možni nalivi.