Članska ekipa kamniškega vaterpolskega društva je na predzadnjo marčevsko soboto z zanesljivo zmago proti ŠD Kranj 75 vstopila v zaključni del prvoligaškega državnega prvenstva. Calcit Waterpolo je po zmagi 16 : 10 vknjižil tri nove prvenstvene točke. Kamniške hobotnice jutri, ob 19.30 uri, v kranjskem pokritem olimpijskem bazenu, v predzadnji tekmi rednega dela državnega prvenstva gostijo mariborski AVK Branik , v četrtek, 2. aprila ob 20.30 pa jih čaka še zadnji letošnji prvenstveni dvoboj z AVK Triglav iz Kranja.
V prvem dvoboju Calcit Waterpola in ŠD Kranj 75 sezone 2025/26, v začetku decembra, so calcitovci dosegli sedem golov več od Kranjčanov. A pred marčevskih derbijem je bilo v zraku in vodi kar nekaj napetosti in negotovosti. ŠD Kranj 75 se je za drugi del sezone okrepil, vaterpolski strokovnjaki pa so napovedovali precej bolj napeto in izenačeno tekmo. Kamničani so eksperte gladko demantirali, saj so Maksim Zdravković Gligorovski, Matic Kordež, Goran Blažević in Gašper Brišnik poskrbeli za hitro vodstvo Calcit Waterpola. Ekipa pod vodstvom trenerja Gašperja Šenice je nato tekmo rutinirano nadziral in zaključila s šestnajstimi zadetki, šest manj so jih dosegli tekmeci, »Res smo pričakovali precej bolj napeto tekmo, a so naši fantje odigrali zelo dobro, zrelo in odločno, kar je dober obet pred zadnjima tekmama v prvoligaškem tekmovanj« je bil na tribunah kranjskega pokritega olimpijskega bazena po zmagi zadovoljen predsednik Calcit Waterpola, Darko Homar. »Četrto mesto – zasedajo ga Koprčani – ki vodi v končnico državnega prvenstva je nedosegljivo, tako da sta tekmi proti ta hip vodilnima in favoriziranima ekipama Branika in Triglava, ki nas čakata v naslednjih dneh, zgolj formalnost. A ne nepomembna, saj so takšne preizkušnje hkrati najboljši trening za nadaljevanje sezone. Naši fantje za razliko od tekmecev ne bodo pod pritiskom zmage, tako da lahko sproščeni dokažejo, da se v Kamniku igra dober vaterpolo,« je prepričan Homar, ki pa od kamniških hobotnic boljši rezultatski izkupiček pričakuje v pokalnem tekmovanju, ki bo zaznamoval drugi del vaterpolske sezone.
Calcit Water Polo : ŠD Kranj 75 16:10 (7:1, 4:3, 3:3, 2:3)
POB Kranj, 21.3.2026 / sodnika: Homovec, Pančur; delegat: Balderman.
CALCIT WATERPOLO: T. Kapić, V. Brišnik 1, G. Brišnik 3, Až. Cerar, Gledec 2, Kordež 2, Blažević 1, Zdravković Gligorovski 3, Erce 1, Osolnik 1, Bergant 2, Hribar, M. Kapić. Trener: Šenica.
ŠD KRANJ 75: Jenko, Svečak 2, Grabec 3, Marinič 1, Lukić, Farčnik, Stojiljković 3, Rekar, Rozman 1, Mekinda, Velikanje, Bitežnik, Kovač. Trener: Mikoletič.
Kamnik bo junija gostil članski pokalni finale
Za prestižni slovenski članski pokalni naslov – POKAL SLOVENIJE – se bosta finalista prvič v zgodovini slovenskega vaterpola merila v Kamniku. Kdaj? 20 junija v okviru dogodka 33. Dan vaterpolistov. Članski pokalni finale bo pika na i in vrhunec tradicionalnega junijskega vseslovenskega vaterpolskega druženja Pod Skalo.

Kamničane v četrtfinalu Pokala Slovenije – žreb parov je bil minulo nedeljo v Kranju – znova čaka ŠD Kranj 75. Ob morebitni in tudi pričakovani zmagi jih v polfinalu (dve tekmi) čaka bodisi branilec pokalnega naslova AVK Triglav Kranj bodisi NTS Koper Hanna, ki ob Mariborčanih in Ljubljančanih to sezono tvori veliko vaterpolsko četverico. »Četrtfinalno tekmo bomo lahko odigrali v Kamniku. Torej maja ali junija, ko bo mestno kopališče nared. Cilj je zmaga in uvrstitev v polfinale,« napoveduje predsednik kamniških vaterpolistov, ki s klubsko ekipo že snuje program 33. Dneva vaterpolistov. Ob že omenjenem velikem finalu Pokala Slovenije bodo junija POD SKLALO v centru pozornosti slovenske in regionalne vaterpolske javnosti kadeti (rojeni leta 2010 in mlajši) ter igralci malega vaterpola.
Marčevski uspehi kamniških mladih upov
Ob članih so seveda – v slovenskih in regionalnih bazenih – to pomlad aktivni tudi kamniški mladi upi. Najmlajši (mali vaterpolo) so na marčevskem turnirju premagali vrstnike iz ljubljanskega Slovana, kranjskega Triglava in Kopra. Naslednje preizkušnje jih čakajo na prvo aprilsko soboto. Proti primorskim tekmecem (Calcit Waterpolo 15 : Gorica 3) so bili na zadnjem turnirju uspešni tudi kadeti, ki pa sopremoč morali priznati Triglavanom (AVK Triglav Kranj 11 : Calcit Waterpolo 6). Naslednji turnir bodo kadeti odigrali 19. aprila. Mladinci marca niso igrali prvenstvenih tekem, če bo šlo vse po načrtih bo tekmovalni 26. april.
B & B vpoklicana v slovensko reprezentanco!
Kamniški Calcit Waterpolo bi to poletje na kadetskem svetovnem prvenstvu v hrvaškem Zagrebu utegnila zastopati dva vaterpolista. Na prvi reprezentančni zbor slovenske kadetske reprezentance sta bila namreč vpoklicana Bart Hribar in Bor Škrlj. Oba mlada kamniška vaterpolista tako še bolj motivirana vstopata v vaterpolsko pomlad in poletje.

V kamniškem klubu računajo, da se bodo kadeti in mladinci Calcit Waterpolo v pokalnem tekmovanju uvrstili med najboljše štiri. » V državnem prvenstvu na tekmah zaradi poškodb in bolezni nikoli nismo bili kompletni. »Če se v pokalnem tekmovanju vendarle sestavimo in ob dobrem treningu stopnjujemo formo, se bodo stvari postavile na svoje mesto,« rezultatsko uspešno pomladno-poletno obdobje 2026 odločno napovedujejo kamniški vaterpolski delavci in vas hkrati vabijo, da v naslednjih dneh napolnite tribune na kranjskem Primskovem in na zadnjih dveh tekmah članskega rednega dela prvoligaškega prvenstva podprete kamniške hobotnice!
Calcit Waterpolo

3 hours ago
11








English (US)