Minister Matoz obiskal Novo mesto: O varnostnih razmerah in romski problematiki

2 hours ago 22

Župan Gregor Macedoni je včeraj, v ponedeljek, 22. junija 2026, na rotovžu na krajšem delovnem srečanju sprejel ministra za notranje zadeve in javno upravo Francija Matoza.

Srečanja so se udeležili tudi državni sekretar Ministrstva za notranje zadeve Denis Zobarič ter vršilec dolžnosti generalnega direktorja Policije Danijel Lorbek.

Sogovorniki so razpravljali o aktualnih varnostnih razmerah v občini. Posebno pozornost so namenili romski tematiki ter se dogovorili o aktivnostih, ki jih bo novomeška občina izvajala na področju nelegalnih gradenj. Pri tem je ključno sodelovanje gradbene inšpekcije, varnostnih služb ter javnih uslužbencev in izvajalcev na terenu.

Minister Matoz je potrdil pripravljenost vlade, da bo romsko problematiko reševala v tesnem medresorskem sodelovanju. Po mnenju novomeškega župana so prav ozkoglednost in preveč resorno delovanje posameznih ministrstev doslej predstavljali glavni vzrok za neučinkovito odzivanje države na težave, ki bremenijo predvsem Jugovzhodno Slovenijo in Posavje.

Delovni obisk je potrdil pomen tesnega sodelovanja med državo in lokalno skupnostjo pri iskanju rešitev za varnostne in socialne izzive, so sporočili z občine.

M. D.

Read Entire Article