ARTICLE AD
Saj vem, kaj boste rekli – da mi ni nikoli nič prav.
Ker spadamo v tako imenovano varnostno obremenjeno območje, je policija okrepila delovanje na našem koncu. Vzrok ali povod – kakorkoli želite – je bil nedavni napad Romov na ribniškega župana Sama Pogorelca, napad z nožem na mlajšega moškega, napad na zaposleno CSD-ja …
A opažam, da je ta obremenitev s policijskim nadzorom usmerjena v napačno smer. V času vikenda sem se odpeljal do Ljubljane in naštel kar nekaj policijskih kontrol. Policisti so opravljali svoje delo – ustavljali vozila in bdeli nad prehitrimi vozniki. Nič ne rečem, to je njihova služba.
Vseeno me zanima, kdo je tisti, ki določa, kaj je na našem kočevsko-ribniškem koncu obremenjeno, da potrebuje dodatno represijo?
So to naše ceste ali naselja, iz katerih se slišijo strelski rafali in iz katerih se vozniki odpeljejo brez vozniških izpitov in z neregistriranimi vozili?
Spomnim se, da se je še minister Poklukar nedolgo nazaj pohvalil, da je na poti iz Ljubljane do Kočevja naštel kar nekaj policijskih vozil. In ob tej izjavi se mi je že takrat zdelo, da je malce zgrešil fokus – kje bi nadzor pravzaprav moral biti.
Zanima me, kaj želi policija oziroma pristojno ministrstvo s postavitvijo patrulje na vsakih nekaj kilometrov doseči?
Če stavijo na občutek varnosti, so malce zgrešili. Zdi se mi, da gre bolj za nadzor občanov, ki v glavnem vedo, kaj pomeni zakon.
Ne vem, kako se razporejajo naloge na policiji, a občutek imam, da vztrajno želijo ustvariti občutek varnosti, a bojim se, da je ta občutek lažen.
In ja, rekli boste, da mi ni nič prav.
Prav je, da policija skrbi za varnost, nisem pa stoodstotno prepričan, če je pri nas najbolj nujno, da se za vsakim grmom skriva patrulja – medtem ko se ve, v katerem grmu tiči zajec.