ARTICLE AD
Pravi obraz večina ljudi nadzoruje
Estimated reading time: 4 minute
Ste kdaj, ko ste bili razburjeni, že slišali ta stavek? Mar takrat, ko smo razburjeni, v resnici pokažemo svoj pravi obraz? Kateri je naš pravi obraz? Tisti, ki ga pokažemo, ko smo razburjeni, ali tisti, ki ga imamo vsak dan. V glavnem svoj obraz nadzorujemo. Lahko smo sproščeni, če to želimo, lahko pa tudi zavestno nadzorujemo svoje vedenje. A včasih ne moremo ohraniti nadzora. Ne le, da nismo sproščeno, temveč celo popolnoma izgubimo nadzor in dodobra presenetimo sebe ter druge.
Morda smo se v večini primerov odločili za nadzor in prikrivanje.
Morda smo v določenem odnosu dolga leta ohranjali ravnovesje. Morda nam je v tem, ko smo prikrivali svoja čustva, uspelo zgraditi odnos, ki je bil obojestransko sprejemljiv. Meja, ki smo jo postavili, je imela svojo vlogo in funkcijo, saj je ta naš odnos varovala pred prekoračitvami, ki jih ena, morda pa tudi druga stran, ne bi prenesli niti na kratke, kaj šele na dolge steze. Dobro vemo, da vsi ljudje niso spontani in spoštovani.
Nekateri se potrudijo, tako da so nadzorovano spontani, sproščeni in celo nasmejani.

Mnogi ljudje ne kažejo vsega, kar občutijo. Ob tem pa med nekaterimi ljudmi prevladuje prepričanje, da vsi tisti, ki skrivajo svoja čustva, s tem svojo okolico prikrajšajo za nekaj resnično dragocenega. V trenutku, ko nadzor zaradi nečesa popusti in se pokažejo negativna čustva, občuti tisti drugi človek takojšnje razočaranje, jezo in užaljenost. Na izbruh negativnih čustev se odzove s svojimi negativnimi čustvi. Nekdo se pri tem jezi, kuja, se počuti užaljenega, drugi se odzove z agresivnostjo. Agresivnosti pa je v takšnih primerih več vrst.
Kaj je avto agresija? To je vedenje, ki ga običajno imenujemo depresija. Bistvo depresije je namreč prav napad nase, jeza do sebe, obračanje agresije proti sebi. Kdaj drugič je to agresivnost do nekoga, ki pravzaprav ni ničesar zagrešil. Preprosto se je znašel na poti, po kateri smo z roko v roki hodili s svojo agresijo, ki pa je dejansko nastala v odnosu do nečesa ali nekoga tretjega.
Agresivno vedenje dobi včasih v resničnem življenju zastrašujočo obliko nadomestne agresije; agresivni smo do človeka, ki je od nas finančno ali, kar je še hujše, čustveno odvisen, agresivni smo do človeka, ki nam je blizu.

Prav zaradi te bližine smo še toliko bolj pogumni. Drznemo si biti agresivni, namesto da bi bila bližina za nas toliko strožja prepoved agresivnosti. Ko smo agresivni do svojega otroka, ker smo se razjezili na nekoga tretjega, smo nepravično agresivni. V tem primeru gre za nadomestno agresijo. Agresivni smo do nekoga, ki je šibkejši od nas in se nam bo stežka postavil po robu, pa tudi če se bo, ga bomo zlahka premagali. Ali pa celo kaznovali.
Pri nadomestni agresivnosti smo boksar težke kategorije, ki se spravi na boksarja peresno lahke kategorije. S tem kršimo športna, človeška in etična pravila.
Trenutek eksplozije negativnih čustev je zgolj en sam trenutek. Če ga poudarimo in razglasimo za pravo resnico, mu bomo morda s tem dali pomen, ki ga v resnici nima. Zakaj bi verjeli trenutku kot letom? Vemo, da je lahko tak trenutek tudi pod vplivom česa drugega, ne le odnosa, o katerem razsojamo. Tisti, ki izgubi nadzor, ki se odzove silovito in negativno, morda to stori zaradi kakšne svoje druge težave ali trpljenja. Preden izgovorimo usodno in grozljivo ugotovitev; zdaj si pokazal svoj pravi obraz razmislimo, kaj bomo s tem dosegli.
Preberite tudi SPOZNAJTE SVOJO OSEBNOST in TEORIJA NAVEZANOSTI V ODNOSIH
The post KDAJ OBIČAJNO POKAŽEMO PRAVI OBRAZ? appeared first on Horoskop.si - Novice in zabava iz področja astrologije.