


V novi sezoni bo črno-beli dres Mure nosil tudi Florjan Jevšenak, ki se na prekmursko ravnico seli kot posojen nogometaš Celja. Enaindvajsetletni vezist bo trenerju Mitji Mörcu na razpolago že na jutrišnjem derbiju v Lendavi.
Kot je dejal strateg prekmurske zasedbe, bodo pri Muri s članom slovenske mlade reprezentance pridobili širino na sredini igrišča ter dodatno zaostritev konkurence. Jevšenak je v minuli sezoni za državne prvake iz knežjega mesta v ligi nabral 24 nastopov. Dres Celja je osemkrat oblekel tudi v evropskih tekmovanjih, enkrat pa je zaigral v slovenskem pokalu. “Vse je potekalo zelo hitro, odločitev ni bila težka. Ko se mi je ponudila možnost posoje v Muro, nisem okleval. O klubu, trenerju in soigralcih sem slišal same dobre stvari, na prvih dveh tekmah je Mura zares izgledala zelo dobro in verjamem, da bomo nadaljevali v tem ritmu. Gremo tekmo po tekmo, že jutri verjamem, da bo v Lendavi ogromno naših navijačev. Vem, da prihajam v klub, ki ima ogromno podporo in ki ogromno pomeni temu okolju. Veselim se igranja tekem pred navijači v Fazaneriji,” je za spletno stran Mure dejal novopečeni član murskosoboškega prvoligaša.
The post Jevšenak zamenjal Štajersko za Prekmurje appeared first on Slovenski nogometni portal.

2 hours ago
19








![[Intervju] “Na čelu URI Soča je človek, ki mu Slovenija ni bila intimna opcija in je v kazenskem postopku”](https://nova24tv.si/wp-content/uploads/2026/07/26_2_Zvone-Cadez_foto_Polona-Avanzo.jpg)
English (US)