ARTICLE AD
V rubriki Iz prve roke županja Občine Domžale, mag. Renata Kosec, odgovarja na vprašanja, predloge in pobude občanov, društev ter organizacij. V tokratnem videu županja poziva lastnike psov k odgovornemu ravnanju in odgovarja na vprašanja v zvezi z novimi lokacijami DBajk postajališč, zaprtjem Ljubljanske ceste, protihrupnimi ograjami ob mostu na Viru, obvoznico Vodice–Želodnik ter avtocestnim priključkom Študa.
Poziv lastnikom psov
Županja poziva vse lastnike psov, naj poskrbijo za svoje štirinožne prijatelje. Na javnih mestih naj bodo psi vedno na povodcu, lastniki pa naj poskrbijo, da poberejo iztrebke svojih ljubljenčkov.
Nove lokacije DBajk postajališč
T. T.: ”Zanima me, kdaj bo DBajk pri Tušu na Viru, ker ga v bližini ni. Najbližji je pri vrtcu Palček.”
Zaprtje Ljubljanske ceste, protihrupne ograje, obvoznica Vodice-Želodnik in avtocestni priključek Študa
O. R.: ”Občina Domžale je 19. 9. 2025 teden mobilnosti obeležila z petkovim zaprtjem centra (Ljubljanske ceste) in s tem je povzročila kaos na ostalih cestah v Domžalah. Gre za cca 15.000 vozil in ne vem kako ste na Občini razmišljali da ste tega lotili na takšen način .
Iz tega lahko sklepamo, da je bil dan brez prometa namenjen samo občanom na Ljubljanski cesti oziroma centru. Krožijo govorice, da bi center za stalno zaprli za ves promet razen avtobusa in taxi službe. To bi bilo možno edino v primeru da okoli mesta zgradite ring.
Vprašanje: V kateri smeri občina razmišlja, da bi prometni (ne) red spremenila v neko normalno stanje in občane čimbolj razbremenila hrupa in izpušnih plinov.
Kdaj je predvidena izvedba protihrupne ograje ob magistralni cesti, kjer je obremenitev najhujša in zakaj občina tukaj ne postavi merilce prometa in hrupa? Res je to državna investicija a prizadeti smo občani zato bi morala občina s točnimi podatki aktivno sodelovati z DRSI.
Predlogi:
Uvedba števcev prometa in merilce hrupa na obremenjenih točkah, predvsem na magistralni cesti in v centru. Števec kolesarjev, ki se je pojavil je neuporaben podatek.
Intenzivno pritiskanje na DRSI in ministrstvo za promet, da se dokonča obvoznica med Vodicami in Želodnikom in s tem mesto razbremeni tranzitnega tovornega prometa, ki se pa je od zadnjih meritev zelo povečal.
Zamujena priložnost, odcep Študa – Trzin, tudi ta bi bistveno prispeval zmanjšati tranzit čez Domžale. Adaptacija avtoceste se je začela in naslednje priložnosti še dolgo ne bo.
Postavitev protihrupnih ograj ob magistralni cesti.”
| Vaša vprašanja, predloge, pripombe ali kritike lahko pošljete na info@domzalec.si. V naslovu sporočila naj bo jasno označeno, da gre za rubriko Iz prve roke. |
Vabljeni k ogledu videa, v katerem županja Občine Domžale, mag. Renata Kosec, predstavlja zgoraj omenjene tematike.
Vse dosedanje dele rubrike Iz prve roke so dostopni na povezavi: domzalec.si/kolumna/iz-prve-roke/
Vabljeni k sodelovanju!
Sorodni prispevek:
The post Iz prve roke: poziv lastnikom psov, Ljubljanska cesta, protihrupne ograje, obvoznica, priključek Študa, DBajk appeared first on domžalec.si.

4 hours ago
23









English (US)