Golobova predvolilna promocija in nesrečne lesene stopnice

2 hours ago 16

Včerajšnja slovesna vožnja testnega potniškega vlaka po drugem tiru Divača–Koper bi morala biti po načrtih Gibanja Svoboda eden najmočnejših predvolilnih adutov predsednika vlade Roberta Goloba. Namesto triumfa pa je ena od fotografij povzročila posmeh.

Gradbinci na drugem tiru so ravno pravi čas uspeli položiti tire, tako da sta premier Robert Golob in infrastrukturna ministrica Alenka Bratušek tik pred volitvami lahko na gradbišču odigrala fotogenično vožnjo s prvim dizelskim potniškim vlakom. Dovoljenje za redno uporabo in obratovanje bo proga – če bo vse idealno – dobila šele konec tega leta, pravi vlak pa naj bi začel voziti šele naslednje leto. Proga torej še ni uporabna za promet, šlo je za skrbno načrtovan dogodek pred volitvami.

Premier Golob je na prizorišču v Kopru poudarjal “zgodbo slovenske strokovnosti”, “domačega znanja in operative”, reševanje projekta po “klecnitvi turškega partnerja” ter kako smo “za isti denar dobili dve cevi”. Sami superlativi s strani Goloba, ki pa jih je Slovenska javnost že vajena.

A za kulisami naj bi se odvijala precej drugačna zgodba. Novinar Vinko Vasle je na omrežju X objavil navedbo svojega znanca z železnic, ki je pojasnil pomen lesenih stopničk na “zmagoslavni” Golobovi fotografiji: “Na hitrico smo mu morali skupaj zbiti leseni stopnički, da bi bil videti večji od resnice. Ni pa bilo predvideno, da se tale šlampasta maketa od stopnic pojavi v javnosti. Znorel je.”

Po teh navedbah naj bi torej tik pred prihodom predsednika vlade na vlaku improvizirali lesene stopnice – verjetno zato, da bi Golob lahko kar se da fotogenično stopil iz vagona na peron oziroma na prireditveno ploščad in se tako pojavil “višje”, bolj impozantno. A očitno je predsednik vlade pričakoval, da ga bodo fotografirali le od čevljev navzgor, a so se stopničke nato nespretno znašle v kadru medijev.

A.H.

The post Golobova predvolilna promocija in nesrečne lesene stopnice first appeared on Nova24TV.
Read Entire Article