General Roberto Vannacci: Popolnoma moramo ustaviti nezakonito priseljevanje

19 hours ago 7
ARTICLE AD BOX

Piše:  Lionel Baland

Roberto Vannacci je italijanski general, ki je vodil italijanske oborožene sile, napotene v Irak in Afganistan. Nadrejeni so ga nadlegovali zaradi izdaje knjige Il mondo al contrario (Svet na glavo). Vernik v svobodo izražanja, ki ga je navdihnila slavna italijanska novinarka Oriana Fallaci (1929-2006), ki so jo pred smrtjo preganjala sodišča zaradi njenih izjav o islamu, je izjavil: »Ne glede na to, kako grozljivo je sovraštvo občutek, čustvo, ki ga sodišče ne more zatreti. Če smo v dobi človekovih pravic, potem tako kot Oriana Fallaci glasno zahtevam pravico do sovraštva in prezira ter možnost svobodnega izražanja le-teh v primernem tonu in na primeren način.«

Zdaj je poslanec Evropskega parlamenta, izvoljen kot neodvisni kandidat, ki brani domovino, tradicijo, družino, suverenost in identiteto, na listah Lige, stranke Mattea Salvinija. Na evropskih volitvah je prejel največ preferenčnih glasov za italijansko premierko Giorgio Meloni iz stranke Bratje Italije. Lionel Baland se je z generalom Vannaccijem za Breizh-info pogovarjal v Evropskem parlamentu v Bruslju v francoščini, jeziku, ki ga slednji odlično obvlada.

Zakaj ste se spustili v politiko, ko ste bili prej poklicno dejavni na vojaškem področju?

To je bil rezultat revolucije v mojem življenju. Izdal sem knjigo z naslovom Il mondo al contrario (Svet na glavo), v kateri poudarjam dejstvo, da je naš obstoj prežet s splošnim trendom, ki se močno razlikuje od tega, kar dojemamo kot običajni občutek, logiko in racionalnost, do te mere, da se počutimo izven mesta v družbi, izven našega življenja in celo izven časa, zaradi česar smo tujci, ki tavamo v sedanjosti z vtisom, da ne moremo spremeniti svojega vsakdanjega življenja in živimo v okolju, ki ga urejajo navade, zakoni in načela, ki se zelo razlikujejo od tistih, ki smo jih bili nekoč vajeni. Italijanska družba je to delo sprejela na zelo kontroverzen način. Uredniški uspeh v javnosti in odzivi, ki jih je delo sprožilo, so mi dali priložnost, da se predstavim v političnem življenju.

Sem oče dveh hčera. Mislim, da živimo v na glavo obrnjenem svetu. Zato sem si rekel, da je za popravek situacije in ustvarjanje vesolja, kakršnega si prizadevam, ter za prihodnost mojima hčerkama bolje, da se zdaj, pri 56 letih, posvetim politiki in ne bojiščem, kot sem to počel 37 let svojega življenja.

Kakšna se vam zdi trenutna migracijska situacija v Italiji?

Mislim, da trenutna situacija v Italiji danes boljša, kot je bila v letih levičarske vlade. Migracijski tokovi so se zmanjšali.

Še bolj bomo morali ukrepati, saj ta pojav predstavlja velik izziv za Evropo. Popolnoma moramo ustaviti nezakonito priseljevanje. Obstajajo tudi druge države, Avstralija in Japonska, ki sta demokratični kot evropske države in beležita uspehe v politikah popolnega zaustavljanja nezakonitega priseljevanja.

Vidimo, da ZDA izvajajo zelo strogo migracijsko politiko, ki se zdi uspešna, vsaj glede na repatriacije, ki jih je v zadnjih dneh izvajal predsednik Trump. Torej, rešitev za to težavo obstaja. Za to moramo imeti voljo.

Zato upam, da bo Evropa našla rešitev. Slednje mora biti dokončno, a to ne pomeni nespoštovanja človekovih pravic.

Avstralija ni tožena na nobenem mednarodnem sodišču. Pa vendar je leta 2013 na tem področju razvila izjemno robustno politiko. Spominjam se gesla generalpodpolkovnika Angusa Campbella, ko je razglasil protipriseljensko politiko: “Avstralija ne bo vaš dom”. In rekel je: ne glede na to, ali ste starejša oseba, ne glede na to, ali ste invalidi, ne glede na to, ali ste otrok, če nezakonito vstopite v Avstralijo, vam nikoli ne bo odobreno prebivanje ali možnost, da ostanete v Avstraliji. Torej je bilo to že storjeno in le najti moramo sredstva za to v Evropi. Volja za izvedbo mora biti prisotna. Predvsem pa se moramo zavedati, da Evropa ne more nadaljevati tako. Torej je treba ta problem rešiti.

S sodniki pa so vedno težave. V Italiji nenehno zaustavljajo ukrepe vlade Giorgie Meloni za omejevanje nezakonitega priseljevanja.

Seveda imamo težave s sodniki. Toda tudi to se da rešiti. Sodniki uporabljajo pravo. Torej, če zakonodaja ni popolna, lahko to postane. Zdaj je parlament telo, ki sprejema zakone. Če torej obstajajo zakonodajni standardi, ki jih je treba spremeniti, bo to treba storiti.

Vir: https://www.breizh-info.com/2025/02/18/243916/roberto-vannacci-italie/

The post General Roberto Vannacci: Popolnoma moramo ustaviti nezakonito priseljevanje appeared first on Kulturni marksizem.

Read Entire Article