Ganna prepričljiv za uvod Tirreno-Adriatica, Slovenca pri dnu

4 hours ago 3
ARTICLE AD BOX

Italijanski kolesar Filippo Ganna (Ineos Grenadiers) je zmagovalec uvodne etape dirke od Tirenskega do Jadranskega morja. V 11,5 km dolgi vožnji na čas v okolici Camaioreja je svoje tekmece ugnal za kar 23 sekund. Trije slovenski predstavniki na dirki so bili v ozadju.

Gal Glivar (Alpecin-Deceuninck) je zasedel 124. mesto z zaostankom 1:39 minute, Luka Mezgec (Jayco AlUla) je bil šest sekund počasnejši na 135. mestu, Domen Novak (UAE Team Emirates-XRG) pa je bil 153. z zaostankom 1:54 minute.

Pričakovano je slavil dvakratni svetovni prvak v kronometru (2020, 2021) Ganna, ki je za 34. zmago v karieri 11,5 km dolgo traso prevozil s povprečno hitrostjo 56,174 km/h.

Drugi je bil eden glavnih favoritov za končno zmago Španec Juan Ayuso (UAE Team Emirates-XRG) z zaostankom 23 sekund, še pet sekund več je na tretjem mestu zaostal Danec Johan Price-Pejtersen (Alpecin-Deceuninck).

V torek bo na sporedu druga od skupno sedmih etap od Camaioreja do Follonice (192 km). Po vsej verjetnosti bo torek namenjen sprinterjem.

Tradicionalna preizkušnja svetovne serije, ki jo je lani v skupnem seštevku dobil tokrat na cestah od Tirenskega do Jadranskega morja odsotni Danec Jonas Vingegaard, se bo končala v nedeljo.

Read Entire Article