Osrednji trg v Lenartu je zaživel v ritmih glasbe, ki je tudi letos privabila številne obiskovalce na tradicionalni Poletni večer s Slovenskogoriškim pihalnim orkestrom KD MOL Lenart. Prijetno poletno vzdušje, melodije domačega orkestra in druženje pod odprtim nebom so ustvarili večer, ki je povezal ljubitelje glasbe iz Lenarta in širše okolice.
Občinstvo je uživalo v raznolikem glasbenem programu, ki je združeval slovenske popevke, brezčasne klasike in svetovne pop uspešnice
Posebno noto letošnjemu koncertu je dodalo sodelovanje Pevskega zbora Osnovne šole Lenart, ki deluje pod vodstvom Eve Trglec.
Zbrane je nagovoril tudi župan Občine Lenart, ki je poudaril pomen dolgoletne tradicije tovrstnih dogodkov. »Naša godba tradicionalno pripravlja te koncerte in ljudje jih pričakujejo. Vesel sem, da ta zgodba združuje tudi ljudi iz širše okolice,« je dejal ter izrazil zadovoljstvo, da kulturni dogodki še naprej bogatijo družabno življenje občine.
Predsednica Slovenskogoriškega pihalnega orkestra KD MOL Lenart Nuša Ornik je izpostavila, da so se letos odločili za nekoliko drugačen pristop. »Lotili smo se nečesa novega. V program smo vključili Pevski zbor OŠ Lenart in prepričani smo, da bo tudi občinstvu všeč,« je povedala. Sodelovanje mladih pevcev in godbenikov je koncertu prineslo svežino ter dokazalo, da glasba uspešno povezuje različne generacije.
Obiskovalci so večer preživeli v sproščenem vzdušju, ob glasbi pa ni manjkalo niti kulinaričnih dobrot. Dogodek je znova pokazal, da imajo tovrstna srečanja pomembno vlogo pri povezovanju ljudi in ohranjanju bogate kulturne tradicije Slovenskih goric.
Poletni večer v Lenartu je tako še enkrat potrdil, da glasba piše najlepše zgodbe – takšne, ki razvajajo dušo, združujejo skupnost in ustvarjajo spomine, ki ostanejo še dolgo po zadnjem odigranem tonu.
The post FOTO: Poletni večer v Lenartu v znamenju glasbe, druženja in novih glasbenih zgodb appeared first on Lokalec.si.

4 days ago
47





English (US)