ARTICLE AD BOX
Ameriški atlet Grant Fisher je postavil nov svetovni rekord na 3000 m na dvoranskem mitingu v New Yorku, poroča francoska tiskovna agencija AFP. Sedemindvajsetletni Fisher je tekel 7:22,91 minute, s čimer je za devet desetink sekunde popravil najboljšo znamko Etiopijca Lameche Girme iz leta 2023.
Najboljši tek na 3000 m je zaznamoval tudi drugouvrščeni Cole Hocker, ki se je prav tako spustil pod prejšnjo najboljšo znamko s 7:23,11 minute, potem ko je večji del preizkušnje narekoval močan ritem, a se Fisherja ni mogel znebiti.
“To je bila bitka za zgodovino,” je po mitingu iger Millrose dejal Fisher, sicer dobitnik brona na lanskih olimpijskih igrah v Parizu tako na 5000 kot 10.000 m.
“Cole je bil sijajen tekmec, je na vrhuncu svojih moči. Šlo je za veliko bitko in presrečen sem z zmago,” je še dejal 27-letni ameriški atlet, kot ga navaja AFP.
V ostalih odločitvah je na 60 m z ovirami slavila to sezono v dvorani še neporažena Američanka Masai Russell z najboljšim letošnjim časom 7,76 sekunde. Podobno je pri moških uspelo Dylanu Beardu, ki je za najboljši izid sezone v dvorani na visokih ovirah tekel 7,38 sekunde.
Na 60 m je pri moških slavil Marcellus Moore iz ZDA s 6,56, žensko preizkušnjo na isti razdalji pa je z najboljšim letošnjim časom dobila domačinka Jacious Sears s 7,02.