Nastavite budilke: jasno je, kdaj bo Dallas igral ...

0 29.04.2024 13:46:06

Trener Jason Kidd z zelo zanimivim razlogom za to, da je Dallas (spet) povsem razpadel

Profimedia
Poraz Dallasa na četrti tekmi z Los Angeles Clippers še vedno odmeva.

Dallas je izgubil četrto tekmo prvega kroga končnice lige NBA, kar pomeni, da je serija na štiri zmage proti LA Clippers izenačena na 2:2. Gostje so bili v Teksasu boljši s 116:111. Veliko je bilo povedanega in napisanega o tem, da je bil Luka Dončić kljub trojnem dvojčku razglašen tudi zaradi bolečin v kolenu, spet je zatajila tudi celotna obramba Dallasa.

»Že pred tekmo sem opozarjal, da ne smemo pustiti Hardnu in Georgeu odprtih metov za tri točke. V prvem polčasu so Clippersi zadeli 14 trojk, v drugem pa nato le štiri. Ponovila se je prva tekma, saj smo bili zelo slabi v obrambi v prvi četrtini,« je po nedeljski tekmi razmišljal Jason Kidd, ki ni znal pojasniti, kako se je njegova ekipa vrnila k izvirnemu grehu. Je pa izpostavil zanimiv, četudi čuden vidik – namreč da je Dallas obrambno (in v veliki meri tudi nasploh) zatajil na dveh tekmah, ki sta bili na sporedu popoldne po ameriškem času. »Če bo še enkrat na sporedu zgodnje popoldanska tekma v tej seriji, se moramo pripraviti, da bomo odločni od prve minute,« je dejal. Velja omeniti, da bo naslednja tekma v Los Angelesu pozno zvečer.