Festival gorniškega filma letos praznuje 20. obletnico, ob tej priložnosti pa so v Domžalah pripravili posebno razstavo. Na ploščadi mestnega trga si obiskovalci od 28. januarja lahko ogledajo vseh dvajset plakatov, ki so v preteklih letih spremljali festival.
Razstava bo med festivalom na ogled tudi v Cankarjevem domu v Ljubljani, kjer bodo dodani še devet plakatov z utrinki iz zgodovine festivala. Poleg vizualne predstavitve bo obiskovalcem Mestnega kina Domžale omogočena tudi edinstvena filmska izkušnja – pred začetkom letošnjega festivala si bodo lahko ogledali projekcije štirih nagrajenih filmov preteklih let.
Foto: KBZOrganizatorji ob tem poudarjajo, da je razstava odlična priložnost za vse ljubitelje gora in filma, da se spomnijo ključnih trenutkov festivala in se že pred uradnim začetkom letošnjega dogodka potopijo v gorniško filmsko vzdušje.
Sorodni prispevek:
Festival gorniškega filma 2026: gore na velikem platnu v Mestnem kinu Domžale
The post Dvajset let Festivala gorniškega filma: razstava plakatov in projekcije nagrajenih filmov v Domžalah appeared first on domžalec.si.

2 hours ago
16






English (US)