Državljani zahtevajo referendum: Golobova vlada pod drobnogledom

1 day ago 20
ARTICLE AD

Več kot 47.000 podpisov za referendum je danes vložila Slovenska demokratska stranka (SDS) v Državni zbor Republike Slovenije.

Ta pobuda je jasen znak nezadovoljstva državljanov z Golobovo vlado, ki je po njihovem mnenju arogantno in nepravično razdeljevala sredstva iz državnega proračuna. Podpisi so bili zbrani v rekordnem času, le 20 dneh, kar kaže na visoko stopnjo mobilizacije in nezadovoljstva med prebivalci.

Nasprotovanje nepoštenim privilegijem

Poslanec SDS Andrej Hoivik je izpostavil, da zakon, ki ga je sprejela Golobova vlada, prinaša privilegije za peščico upokojencev, medtem ko večina živi pod pragom revščine. “Ljudje, ki so oddali podpise, so rekli: Dovolj je,” je bil jasen Hoivik. Zakon omogoča nekaterim upokojencem prejemanje dodatkov v višini med 1.200 in 2.400 evri mesečno, kar po mnenju SDS predstavlja veliko neenakost.

“Od tega dodatka ta elita ne bo prispevala k dolgotrajni oskrbi. To je dobesedno norčevanje iz 99,99 odstotkov upokojencev,” je poudaril Hoivik.

Priprave na referendum

SDS je s podporo več kot 47.000 državljanov vložila podpise v hram demokracije, kar pomeni prvi korak k razpisu referenduma. Državni zbor ima sedem dni časa, da sprejme odločitev o razpisu referenduma, ki naj bi potekal maja ali junija. Hoivik je pozval vse državljane k udeležbi na referendumu: “To bo referendum, kjer ne bo odločala politika, temveč ljudje.”

Reakcije na zakon

Poslanka Karmen Furman je izpostavila, da več kot 58 % upokojencev prejema pokojnino, nižjo od praga tveganja revščine. “Solidarna prihodnost, ki jo obljublja ta vlada, pomeni le drobiž za ljudstvo, izbrancem pa prestiž,” je dejala Furmanova in pozvala k odločni udeležbi na referendumu.

Hoivik je pred vložitvijo podpisov poudaril, da gre za boj za pravice vseh upokojencev in pozval k udeležbi vse, ki plačujejo prispevke v pokojninsko blagajno. “Res vljudno vabljeni vsi državljani, ne samo upokojenci, ampak tudi mladi in aktivni delavci,” je dodal.

Državljani so s svojimi podpisi jasno izrazili, da so siti neenakosti in privilegijev, ki jih prinaša Golobova vlada. Referendum bo ključna točka, kjer bodo imeli ljudje priložnost izraziti svoje mnenje in vplivati na prihodnost pokojninskega sistema v Sloveniji.

Spletno uredništvo

Read Entire Article