Po sezoni, ki jo lahko brez pretiravanja označimo za eno najboljših v zgodovini slovenskih smučarskih skokov, si je Domen Prevc privoščil oddih v Namibiji, kjer je našel mir, motivacijo in nov zagon za prihodnjo zimo.
Odpravil se je v Namibijo
Ko je Domen Prevc po finalu v Planici odpotoval v Namibijo, to ni bil le običajen dopust, temveč premišljen odmik po izjemno naporni sezoni. Na družbenih omrežjih je poudaril, da je bil to »pravi reset za glavo«, saj so baterije znova polne. Takšen odklop je po sezoni, v kateri je dosegel vrhunec kariere, skoraj nujen.
Za njim je zelo uspešna sezona
Prevc je sezono svetovnega pokala 2025/26 končal na prvem mestu z 2.148 točkami, kar pomeni prepričljivo prednost pred konkurenco. V 29 posamičnih tekmah je zbral 14 zmag in kar 22 uvrstitev na stopničke, kar potrjuje njegovo izjemno konstantnost. To ni bila le njegova najboljša sezona, temveč tudi ena najbolj dominantnih v zadnjih letih.
Poseben pečat sezoni je dala novoletna turneja štirih skakalnic, kjer je Prevc osvojil skupno zmago in prestižnega Zlatega orla. S tem se je pridružil redkim slovenskim skakalcem, ki jim je uspelo osvojiti to lovoriko. Ta uspeh je bil pomemben tudi z vidika psihološke stabilnosti, saj je pokazal njegovo zrelost in sposobnost obvladovanja pritiska na največjih tekmovanjih.
Potrditev na največjih odrih
V nadaljevanju sezone je Prevc svojo formo potrdil še na svetovnem prvenstvu in olimpijskih igrah. V Oberstdorfu je postal svetovni prvak v poletih, na olimpijskih igrah pa osvojil zlato medaljo z mešano ekipo in še posamično zlato na veliki skakalnici. Takšen niz uspehov ga postavlja med najuspešnejše športnike sezone. Sezona ni minila brez zapletov, saj je v Lahtiju zaradi neustrezne opreme ostal brez zmage, poleg tega pa je doživel tudi nekaj manjših nihanj v formi. Kljub temu je ohranil zbranost in sezono zaključil na vrhu, kar potrjuje njegovo tekmovalno zrelost in stabilnost.
Prevc o Namibiji: “Baterije so spet polne”
Svoj oddih je Prevc opisal tudi na družbenih omrežjih, kjer je delil vtise iz Namibije. »Namibija me je res zadela. Barve, kontrasti, razgledi – noro. In ljudje? Izjemno prijazni,« je zapisal ob fotografijah iz Sandwich Harbourja. Ob tem je dodal še: »Pravi reset za glavo, baterije so spet polne in motivacija je nazaj. Komaj čakam naslednjo sezono.«
Za sezono 2026/27 ostaja okvir ekipe nespremenjen, saj reprezentanco še naprej vodi trener Robert Hrgota. V slovenskem taboru poudarjajo pomen kontinuitete, hkrati pa opozarjajo na potrebo po širini kadra in nadaljnjem razvoju. Prevc v novo sezono vstopa kot eden glavnih favoritov, hkrati pa tudi kot športnik, od katerega se veliko pričakuje.
Oddih v Namibiji tako ni bil le sprostitev, temveč pomemben del priprave na prihodnje izzive. Po sezoni, ki jo zaznamujejo izjemni dosežki, je bilo ključno, da si je vzel čas za regeneracijo. Prav to pa mu lahko omogoči, da tudi v prihodnje ostane na najvišji ravni in nadaljuje niz uspehov.
Napisal: K. J.
Vir: FIS, SloSki, družbena omrežja

2 hours ago
27








English (US)