Bo zaradi fiaska DARS-a na primorski avtocesti kdo šel v zapor?

2 hours ago 19
vir: zakonodaja.com
327. člen določa zaporne kazni od enega pa tudi do 12. let, če napačna signalizacija pozvroči smrtno žrtev.
Ne bi bilo prvič, da bi bil Ribič ovaden

Če bi res prišlo do kazenskih tožb zoper vodstvo Darsa, se to ne bi zgodilo prvič. Prijavo za kazenski pregon je podal tudi Rok Snežič, ki je trdil, da je bil žrtev nezakonitega prisluškovanja in javnega razkritja zasebnega pogovora. V videoprispevku portala Planet TV je bil namreč predvajan telefonski pogovor, v katerem je sodeloval Rok Snežič, posnet pa naj bi bil brez njegove vednosti.

Ključni očitek se nanaša na to, da je Andrej Ribič posnetek predvajal tretjim osebam in s tem omogočil njegovo nadaljnje širjenje. Prijavitelj v dokumentu izrecno navaja sum kaznivega dejanja neupravičenega prisluškovanja in zvočnega snemanja po 137. členu Kazenskega zakonika, za katerega je predlagal pregon.

Bo policija preiskala prisluhe?

Še vedno pa ni jasno kaj se dogaja s primerom domnevne korupcije, ko je v zloglasnih prisluhuh nekdanji nadzornik državnega DARS priznal, da se je državno družbo izčrpavalo in z njimi podkupovalo politike, da so lepo pisali o vladi in njenih predstavnikih.

I. K.

The post Bo zaradi fiaska DARS-a na primorski avtocesti kdo šel v zapor? first appeared on Nova24TV.
Read Entire Article