Bela hiša hoče sama odločati, kdo sme uporabljati OpenAI-jev GPT-5.6

3 hours ago 11
Očitno se začenja obdobje, ko novi modeli umetne inteligence ne bodo takoj dosegljivi vsem in vsakomur, razlog pa ne bo cena. Začelo se je z Anthropicovim Mythosom, ki naj bi bil prenevaren, da bi njegovo uporabo dovolili izven ZDA, naslednji v vrsti pa je OpenAI-jev GPT-5.6. Ameriška administracija naj bi od podjetja zahtevala, da se model novim uporabnikom odpira postopoma, vsakega pa bi morali posebej odobriti v Beli hiši. Direktor Sam Altman je zaposlenim v sredo dejal, da bodo GPT-5.6 za zdaj izdali v omejeni predogledni verziji, ki bo na voljo le manjši skupini poslovnih uporabnikov. To je zahtevala zvezna vlada, ki bo odobravala nove uporabnike. To je še vedno ugodneje kot za Anthropic, ki je prejel zahtevo, da se dostop (začasno?) povsem prepove. Tovrstni ukrepi kažejo, da evropske težnje po digitalni suverenosti in razvoju svojih sistemov niso nepomembne. Dokler digitalno infrastrukturo obvladujejo zasebna podjetja, tudi če so iz ZDA, jo lahko ta kadarkoli zaklenejo.[st.slika 76465]
Read Entire Article