Ministrstvo za okolje in prostor (MOP), prej Ministrstvo za naravne vire in prostor, je v letošnjem letu začelo s prvimi javnimi natečaji za sklenitev skrbniških pogodb za varstvo podzemnih jam. V teku je priprava in uskladitev pogodb s štirimi jamarskimi društvi za štiri podzemne jame.