35 let samostojne Slovenije: Kungota, Pesnica in Šentilj pripravljajo skupno proslavo

2 hours ago 14

V občinah Kungota, Pesnica in Šentilj pripravljajo skupno, osrednje proslavo ob 35-letnici osamosvojitve Slovenije. Ta bo v soboto, 4. julija 2026, ob 11. uri, v Športni dvorani Šentilj v Šentilju v Slovenskih goricah.

Slavnostna govornica bo predsednica Republike Slovenije Nataša Pirc Musar. Organizatorji pa sporočajo, da bodo skupaj praznovali dan državnosti in spomin na dogodke med osamosvojitveno vojno.

Organizatorjev pa je pravzaprav več:

  • Občine Kungota, Pesnica in Šentilj
  • Območno združenje veteranov vojne za Slovenijo občin Kungota, Pesnica in Šentilj
  • Policijsko veteransko društvo Sever Maribor
  • Zveza kulturnih društev občin Kungota, Pesnica, Šentilj
  • Javni sklad RS za kulturne dejavnosti – Območna izpostava Pesnica
  • Zavod za šport, kulturo in turizem Šentilj

The post 35 let samostojne Slovenije: Kungota, Pesnica in Šentilj pripravljajo skupno proslavo appeared first on Lokalec.si.

Read Entire Article