
Ribnica bo danes gostila enega najprestižnejših avtomobilskih dogodkov na svetu. V okviru prireditve Ferrari Cavalcade 2026 se bo v mestu ustavila karavana 116 Ferrarijev, ki bo na poti iz Trsta proti Reki prečkala Slovenijo. Ljubitelji prestižnih športnih avtomobilov si bodo vozila na glavnem trgu lahko ogledali predvidoma med 15.45 in 17.15.
Letošnja Ferrari Cavalcade poteka od 29. junija do 6. julija ter povezuje Benetke in Atene. Na dogodku sodelujejo lastniki vozil z vsega sveta, ki bodo v osmih dneh prevozili del Italije, Slovenije, Hrvaške in Grčije. Posebnost letošnje izvedbe je, da bodo cestno vožnjo prvič združili tudi s križarjenjem na luksuzni ladji EXPLORA II.
Za slovenske ljubitelje Ferrarijev bo letošnja izvedba še posebej zanimiva, saj bo prvi vozni dan v celoti potekal po Sloveniji. Karavana bo po prihodu iz Italije pot nadaljevala prek Nove Gorice in Idrije, nato pa bo v popoldanskih urah prispela v Ribnico. Od tam bodo udeleženci nadaljevali vožnjo proti Reki, kjer se bo dan zaključil z razstavo vozil v pristanišču.
Na poti bo mogoče videti izjemno zbirko Ferrarijevih modelov, med njimi F80, Daytona SP3, LaFerrari, SF90 XX, 12Cilindri, 296 GTB, 296 GTS, Roma Spider in številne druge redke ter visokozmogljive avtomobile.
Ferrari Cavalcade je namenjen lastnikom Ferrarijevih vozil in velja za eno najprestižnejših srečanj ljubiteljev znamenite italijanske avtomobilske znamke. Po postanku na Hrvaškem se bo karavana nadaljevala ob jadranski obali vse do Aten, kjer se bo dogodek sklenil z dobrodelno dražbo v podporo izobraževalnim projektom.

3 days ago
41





English (US)