Preplah: Zaradi dronov ustavili letalski promet, ni se zgodilo prvič

17 hours ago 23
ARTICLE AD

Na berlinskem letališču Brandenburg so v petek zvečer za dve uri ustavili letalski promet zaradi dronov, ki so jih opazili nad območjem letališča, poroča STA.

Gre za zadnjega v nizu podobnih incidentov v zadnjih mesecih, za katerega več držav krivi Rusijo, ki obtožbe zavrača.  Na letališču so vzlete in pristanke odložili za dve uri – od 20. do 22. ure. Pri tem so več letal morali preusmeriti na druga nemška letališča. Da bi omilili posledice začasnega zaprtja, so pristojni tudi sprostili nočno prepoved letov nad nemško prestolnico, je povedal tiskovni predstavnik letališča.

Policija potrdila poročila o dronih

Policija v zvezni deželi Brandenburg je potrdila, da so prejeli poročila o opaženih dronih. Za tem so na prizorišče napotili patruljno vozilo in helikopter. Policisti so opazili dron, niso pa ugotovili, kdo ga upravlja, so zapisali v objavi.

Drone opazili večkrat nad letališči in nad vojaškimi območji

V Nemčiji so v zadnjem času nekajkrat poročali, da so drone opazili nad letališči n vojaškimi območji ter drugo kritično infrastrukturo. Notranji minister Alexander Dobrindt se je zavzel za nove načine odvračanja tovrstnih hibridnih groženj, vključno z večjimi zmogljivostmi za zaznavanje in morebitne sestrelitve dronov.

V zadnjih mesecih podobni incidenti tudi v drugih državah

O opaženih dronih so poročali v zadnjih mesecih tudi iz Danske, Norveške, Belgije, Poljske, Romunije in Estonije. Krivdo so pripisali Rusiji, pa pa vpletenost zanika.

Vir: STA

The post Preplah: Zaradi dronov ustavili letalski promet, ni se zgodilo prvič appeared first on Lokalec.si.

Read Entire Article