Trebnje: Objavljamo imena kandidatk in kandidatov za volitve v državni zbor

Na predčasnih volitvah, ki bodo 3. junija 2018, se bo v Sloveniji za vstop v državni zbor potegovalo 194 kandidatov, ki kandidirajo v 22 strankah ali listah. Vse stranke in gibanja imen svojih kandidatov javno še niso objavile, so pa ta že dostopna na spletni strani Državne volilne komisije.


Za vstop v državni zbor v Volilni enoti 6 (VE 6), Volilni okraj (VO) 4, ki zajema občine Trebnje, Mirna, Mokronog – Trebelno in Šentrupert, bodo volivci in volivke 3. junija na glasovnici lahko izbirali med večjim številom kandidatov.


Njihova imena objavljamo v nadaljevanju, vrstni red pa je enak vrstnemu redu, ki bo na glasovnicah. Vrstni red za Volilno enoto 6 je namreč izžrebala posebna komisija pod vodstvom Marjetice Žibert, predsednice novomeškega sodišča.


V volilnem okraju 4 – Trebnje se bodo na volitvah 3. junija 2018 za glasove volivcev in volivcev potegovali:


1. Stranka modernega centra (SMC):                                                        Vida Šušteršič

2. Andrej Čuš in Zeleni Slovenije (Zeleni):                                                      Zvonko Lah

3. Dobra država (DD):                                                                                    Franc Jarc

4. Stranka Alenke Bratušek:                                                                          Alja Ropret

5. Lista Marjana Šarca (LMŠ):                                                                   Nika Vrhovnik

6. Slovenska nacionalna stranka (SNS):                                                      Ingrid Hodnik

7. Za zdravo družbo (ZD):                                                                          Tomaž Žagar

8. Socialistična partija Slovenije (SPS):                                                         Mara Rogan

9. Piratska stranka Slovenije (Pirati):                                                                 Jože Pirh

10. Slovenska demokratska stranka (SDS):                                                    Franci Kepa

11. Demokratična stranka upokojencev Slovenije (DeSUS):                       Branka Kastelic

12. Slovenska ljudska stranka (SLS):                                                            Jože Korbar

13. Levica:                                                                                             Klemen Tršinar

14. GibanjeSkupajNaprej (GSN):                                                                   Edita Dobaj

15. Lista novinarja Bojana Požarja (LNBP):                                                     Maja Košak

16. Združena levica in SLOGA:                                                         Franc Brane Praznik

17. Zedinjena Slovenija (ZSi):                                                                        Jerneja Kic

18. Stranka slovenskega naroda (SSN):                                                            Tone Kek

19. Solidarnost:                                                                                    Marija Marinček

20. Socialni demokrati (SD):                                                                       Anton Maver

21. Gospodarsko aktivna stranka (GAS):                                                      Drago Papež

22. Nova Slovenija – Krščanski demokrati (NSi):                                              Blaž Pavlin


Vir: Državna volilna komisija.


C. R.