Poljska zakleta za Slovenca: kaj mora še storiti, da se bo razveselil zmage?

Izjemno natrpan urnik tekem slovenskih odbojkarskih legionarjev začela Saša Planinšec, ki je po dveh zaporednih tekmah naletela na močnejšega tekmeca. Še drugič v sezoni je bil za njen Zhejiang premočen Šanghaj. Slovenska reprezentantka je bil za desetimi točkami druga najučinkovitejša posameznica ekipe, z novimi štirimi bloki na njenem računu pa ostaja najboljša blokerka kitajske lige (21 blokov/1,17 na vsak niz). Nov, že sedmi zaporedni poraz je na Poljskem doživel Tonček Štern. Njegov Bydgoszcz je predvsem po njegovi zaslugi, slovenski korektor je na koncu dosegel kar 26 točk, dvakrat izničil prednost Jastrzebskega, na koncu pa klonil v petem odločilnem nizu. Bolj vedrega obraza je bila Eva Mori, ki se je v ligi prvakinj razveselila zmage nad Stuttgartom (3:2). V Franciji so vsi trije slovenski legionarji igrišče zapustili sklonjenih glav.